Wszystkie z oferowanych metod działają na podstawie tej samej procedury – zmieniamy kształt rogówki w celu usunięcia wady wzroku poprzez uzyskanie prawidłowego ogniskowania światła na siatkówce. Przedstawione metody różnią się między sobą jedynie sposobem przygotowania rogówki na działanie wiązki lasera. Nasza rogówka skonstruowana jest bowiem z pięciu warstw komórek o zróżnicowanej grubości. W trakcie zabiegu laserowej korekcji wzroku lekarz-chirurg usuwa nabłonek rogówki czyli jej najbardziej powierzchowną warstwę (metody powierzchowne, np. LASEK, EBK) lub wytwarza płatek rogówki (LASIK i jego modyfikacje) w celu wymodelowania głębszych warstw za pomocą wiązki lasera.
Metoda LASIK z użyciem mikrokeratomu ma ogromną przewagę nad metodą FemtoLASIK, w której do utworzenia płatka służy laser femtosekundowy. Cięcie laserem, czyli FemtoLASIK (grubość płatka co najmniej 110 um), pozornie wydaje się lepsze, jednak praca lasera femtosekundowego wywołuje eksplozję tysięcy drobin gazu na całej powierzchni pod płatkiem, co przy jego podnoszeniu daje efekt podobny do zapięcia na rzep, a 60 sekund pracy femtolasera zwiększa ryzyko powikłań z powodu wysokiego ciśnienia w oku podczas zabiegu. Tymczasem LASIK z użyciem mikrokeratomu - to wytworzenie płatka tylko w 7 sekund, możemy też uzyskać cieńszy płatek o grubości tylko 90 um (SBK LASIK) a co za tym idzie skorygować większą wadę wzroku. Istota właściwa rogówki pozostaje gładsza i w lepszej kondycji po zabiegu SBK LASIK, niż w przypadku FemtoLASIK.
Lekarz po przeprowadzeniu specjalistycznych, badań kwalifikacyjnych indywidualnie dobiera metodę oraz wartość korekcji, dopasowując ją do potrzeb i budowy anatomicznej oka pacjenta.
OPIS STOSOWANYCH METOD: