Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalista przeprowadza szereg szczegółowych badań wzroku, m.in. badanie ostrości widzenia, badanie topografii rogówki, badanie w lampie szczelinowej, badanie dna oka czy biometrię. Na podstawie wyników lekarz podejmuję decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu oraz indywidualnie dobiera soczewkę wewnątrzgałkową. Specjalista przedstawia specyfikę i szczegóły samego zabiegu.
Wyczerpująco odpowie również na wszystkie pytania oraz poinstruuje Cię, jak należy przygotować się do zabiegu. Badania kwalifikacyjne trwają około 1 h.
Podczas badań kwalifikacyjnych stosowane są krople rozszerzające źrenice. Działanie kropli utrzymuje się do kilku godzin i powoduje przez ten czas gorsze widzenie i większą wrażliwość na światło. Po badaniu z użyciem kropli niezalecane jest prowadzenie pojazdów przez pacjenta.
Osoby używające na co dzień twardych soczewek kontaktowych powinny zaprzestać ich noszenia na około 2 tygodnie przed planowaną wizytą kwalifikacyjną, a osoby używające miękkich soczewek kontaktowych - tylko 1 tydzień. Noszenie soczewek kontaktowych może tymczasowo zmieniać kształt rogówki, co ma wpływ na precyzję rzeczywistych pomiarów wykonywanych podczas badań kwalifikacyjnych. Podczas badań kwalifikacyjnych stosowane są krople rozszerzające źrenice. Działanie kropli utrzymuje się do kilku godzin i powoduje przez ten czas gorsze widzenie i większą wrażliwość na światło. Po badaniu z użyciem kropli niezalecane jest prowadzenie pojazdów przez pacjenta.