KORYGUJEMY:
KRÓTKOWZROCZNOŚĆ
Krótkowzroczność (myopia) polega na tym, że układ optyczny oka ma zbyt dużą moc w stosunku do długości osiowej gałki ocznej. Oznacza to, że promienie światła biegnące od przedmiotów znajdujących się daleko po przejściu przez układ optyczny oka skupiają się przed siatkówką, powodując powstanie nieostrego obrazu na siatkówce. Aby skorygować krótkowzroczność przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku należy tak wymodelować przednią powierzchnię
rogówki, aby uległa ona spłaszczeniu w części centralnej.
NADWZROCZNOŚĆ
Nadwzroczność (dalekowzroczność, hipermetropia) jest wadą przeciwną do krótkowzroczności. Oznacza to, że promienie światła biegnące od przedmiotów znajdujących się w dali wzrokowej, po przejściu przez układ optyczny oka skupiają się za siatkówką. To również powoduje powstanie nieostrego obrazu na siatkówce. Aby skorygować nadwzroczność przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku należy tak wymodelować przednią powierzchnię rogówki, aby uległa ona uwypukleniu w części centralnej.
ASTYGMATYZM
Astygmatyzm (niezborność) polega na tym, że w przeciwieństwie do krótkowzroczności i nadwzroczności promienie światła w oku nie skupiają się w jednym punkcie. Wiązka światła po przejściu przez układ optyczny oka staje się wiązką o dwóch liniowych ogniskach, które skupiają się z różną siłą tworząc tzw. plamkę rozmycia. Wynika to z nieregularnego kształtu rogówki lub soczewki oka. Aby skorygować astygmatyzm przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku spłaszczamy lub uwypuklamy rogówkę w danej osi.